CCTV – Kamerový systém

cctv Kamerový systém (CCTVClosed Circuit Television, uzavřený televizní okruh) je užití kamer ke sledování prostor, k zobrazování záběrů z kamer na monitorech a archivaci natočených záběrů. Takovým kamerám se říká také průmyslové kamery nebo také průmyslová televize.
nstalace kamerových systémů dnes představují většinou tři různé technologie:
Analogová – základní rozlišení dané normou PAL
Analogová – HDTVI (video ve vysokém rozlišení 1080p)
Digitální – IP technologie
První technologie (analogová) je dnes jižna ústupu a to z důvodů, jakými jsou např. nízké rozlišení, složitější kabeláž apod. Je tu i fakt, že výrobci samotní již přestali nebo přestávají postupně vyrábět kamery a komponenty analogových systémů.
Druhé dvě technologie (HDTVI a IP) jsou dnes nejběžněji používané v návrzích a instalacích kamerových systémů.
V případě rekonstrukce starších analogových systémů se v současnosti uplatňují systémy HDTVI. Zde je možnost zachovat původní kabeláž jako jsoukoaxiální kabely a napájení a  pouze vyměnit komponenty a kamery za technologii podporující přenos full HD videa.
Největší skupinu kamerových systémů a pravděpodobně i s nejlepší budoucností zastupují digitální kamerové systémy – IP. Na trhu je stále širší nabídka v této oblasti a lze tak navrhovat a instalovat prakticky systém.
V digitální technologii se už nejednápouze o kamerový systém s požadavkem „sledovat – vidět“, ale stále více výrobců vkládá do samotného hardwaru kamery nové funkce, které povyšují kamerové systémy do oblasti inteligentních zařízení umožňující rozpoznávat obličeje, registrační značky automobilů, počítání návštěvníků – osob, hlídat perimetr, předměty apod.
Ve všech oblastech spolupracujeme s renomovanými výrobci a snažíme se tak už v každém kroku nabízet pouze ověřené a kvalitní značky s kterými máme dobré zkušenosti a pozitivní ohlasy od zákazníků.
Skládá se z kamer, hardwarového vybavení (hard disku, monitoru) a software. Může být doplněn i o mikrofony a reproduktory, a téměř vždy o záznamové médium pro ukládání zaznamenaných dat.
Dodáváme produkty firmy HIKVISION a další dle přání zákazníka.
hik_logo

zpet